Fitness na deskach SUP

JOGA, FITNESS i SUP! Tak i nie inaczej!

3 w 1, żadnej kalorii (za to całe mnóstwo spalonych), samo zdrowie i dużo dobrej energii. Tak w telegraficznym skrócie przedstawić można zupełną nowość z pogranicza jogi, fitnessu i sportów wodnych, której popularność i grono zwolenników rosną w tempie ekspresowym.

SUP czyli fitness i ćwiczenia na desce (ang. Stand Up Paddle) to sport w pełni autonomiczny, choć można powiązać go z wieloma innymi aktywnościami. Na deskach można wykonywać ćwiczenia fitness (kailua fitness) lub yogę. Taki trening na wodzie jest o wiele bardziej przyjemny i efektowny oraz przynoszący o wiele więcej korzyści dla ciała – pobudza mięśnie do bardziej intensywnej pracy, dodatkowo ciało wciąż pracuje nad utrzymaniem równowagi.

Stand Up Paddle Yoga i Fitness doskonały jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn. Intensywność zajęć oraz kierunek pracy z łatwością można modyfikować, w zależności od celu, jaki nam przyświeca – zadowoleni będą zarówno ci, którym zależy na wzmocnieniu siły mięśni, jak i ci, którzy chcą schudnąć, zyskać lepszą równowagę czy, po prostu, ogólną poprawę kondycji.

Praca na desce SUP pozwala zwiększyć koordynację na bardzo niestabilnym podłożu poprzez angażowanie większej liczby grup mięśniowych w celu kształtowania równowagi, która jest jednym z najważniejszych składników sportowych umiejętności (leży u podstaw każdego ruchu). Niezależnie od tego czy ruch jest zdominowany poprzez siłę, szybkość, elastyczność czy wytrzymałość, równowaga będzie zawsze jego częścią składową. Zależne od dobrze rozwiniętego zmysłu równowagi są także koordynacja ruchowa i zwinność.

Zajęcia zostaną uruchomione we wrześniu 2022.