Grota Solna relaksuje i wspomaga leczenie wielu chorób.

Sól posiada właściwości ujemnej jonizacji powietrza co ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Najlepsze i właściwie jedyne zdrowotnie działające jaskinie solne powinny być wykonane z soli pochodzącej z Morza Martwego. Ta sól bowiem zawiera największe stężenia minerałów. Dzięki znajdującej się tutaj tężni solankowej siedząc w grocie solnej jesteśmy poddawani inhalacji mokrej. Powietrze w jaskini zawiera takie pierwiastki jak: jod, potas, wapń, sód, magnez, brom i selen. Przez uzupełnianie w naszym organizmie braku tych pierwiastków, poprawiamy naszą kondycję zdrowotną, a tym samym wspomagamy ciało w leczeniu następujących chorób: schorzeń górnych dróg oddechowych, astmy oskrzelowej, różnego rodzaju alergii, łuszczycy, stanów zapalnych skóry oraz schorzeń przewodu pokarmowego.

Seans w grocie solnej ma leczniczy wpływ przede wszystkim na nadciśnienie, niedoczynność tarczycy, choroby sercowo-naczyniowe i jest szczególnie zalecany przez kardiologów dla pacjentów po stanach zawałowych. Poza tym grota solna ma korzystny wpływ na nasze nerwy i stres. Spokojna, kojąca muzyka, cisza i klimat jaskini tworzą idealne warunki do relaksu i wypoczynku. Podczas takiej wizyty można wyciszyć się, a także zapomnieć o stresach, zmartwieniach i pędzie codziennego życia.

Groty solne to nie lekarstwo na wiele chorób, groty solne to profilaktyka lecznicza, czyli wzmacnianie organizmu, podnoszenie odporności, oczyszczanie zatok i oskrzeli z zalegającej wydzieliny. Należy pamiętać, że jod jest jednym z najbardziej ulotnych pierwiastków i faktycznie może go być mało w powietrzu. Dlatego też w grocie solnej znajduje się tężnia solankowa i parująca solanka jodowo-bromowa.

45 minutowy pobyt w jaskini znaczy dla naszego zdrowia tyle, co 3 dni pobytu nad morzem. Aby kuracja była skuteczna wskazane jest od 7 do 10 zabiegów. Aby terapia w grotach solnych przyniosła pozytywny skutek należy odbyć kilka seansów.

Mówi się, że najkorzystniej jest w początkowym okresie przychodzić do jaskini dwa razy w tygodniu, po miesiącu wystarczy raz tygodniowo. Najlepiej też by terapia trwała min. 2-3 miesięcy.

Najbardziej wskazanym okresem na terapię są miesiące wiosenno-zimowe, kiedy organizm jest najmniej odporny i przez to najbardziej narażony na infekcje. Dzięki wizytom w grocie można skutecznie odbudować i wzmocnić system ochronny organizmu.

Schorzenia, przy których ZABRONIONE jest przebywanie w jaskiniach solnych:

  • nadczynność tarczycy,
  • problemy z nerkami,
  • gruźlica,
  • nowotwory.

Seans w grocie solnej może zaszkodzić także astmatykom. Wydzielająca się sól wzmaga bowiem odruch kaszlu.

Również nie wszystkie choroby pozwalają na przebywanie w mikroklimacie solnej jaskini. Dlatego dla pewności przed pierwszą wizytą najlepiej skonsultować się z lekarzem, który na podstawie znajomości naszego organizmu będzie mógł stwierdzić, czy możemy korzystać z tego rodzaju terapii, czy też raczej jest to dla nas niewskazane.